Rok 2014

II Triathlon Amazonek 2014Triathlon – dyscyplina sportowa łącząca w sobie trzy konkurencje – pływanie, jazdę na rowerze i bieg. W połączeniu z dystansem w formule 70.3 lub potocznie zwanym Half Iron Man staje się poważnym wyzwaniem. Jeżeli dołożymy do tego wczesną Polską Wiosnę, z temperaturami nie przekraczającymi 18 stopni Celsjusza otrzymamy zawody dla prawdziwych ludzi z żelaza. W ich sercach wykiełkowała idea organizacji zawodów triathlonowych nie tylko po to by zmierzyć się z własnymi słabościami, ale również po to by pomóc Kobietom, które zmagają się ze śmiertelną chorobą jaką jest Rak Piersi. To dla nich właśnie każdej wiosny na Roztoczu rozgrywane są pierwsze w kalendarzu zawody triathlonowe w Polsce – Triathlon Amazonek. Organizatorzy to zarówno zawodnicy, jak i same „Amazonki”, które dzięki wsparciu mogą pokazać ducha walki. Motto jakie przyświeca organizatorom i zawodnikom to „Pokonaj własne słabości – nigdy się nie poddawaj”. Wszyscy zaangażowani w organizację imprezy to wolontariusze, jednakże tego typu impreza nie odbędzie się bez wsparcia finansowego – pozyskiwanie sponsorów staje się w fazie przygotowawczej priorytetowe. Środki, które uda się zebrać w czasie trwania imprezy są przeznaczane na wsparcie działań Stowarzyszenia Kobiet Po Leczeniu Raka Piersi „Zamojske Amazonki”. W roku 2014 3 maja odbędzie się już druga edycja zawodów i mamy nadzieję że będzie się rozrastała z roku na rok. Otrzymaliśmy wsparcie Wójta Gminy Adamów k/Zamościa i dzięki jego gościnności2 Triathlon Amazonek będzie się odbywał na terenie tej właśnie gminy – będzie nas gościć miejscowość Jacnia, posiadająca wiele walorów turystycznych.

Triathlon – dyscyplina sportowa łącząca w sobie trzy konkurencje – pływanie, jazdę na rowerze i bieg. W połączeniu z dystansem w formule 70.3 lub potocznie zwanym Half Iron Man staje się poważnym wyzwaniem. Jeżeli dołożymy do tego wczesną Polską Wiosnę, z temperaturami nie przekraczającymi 18 stopni Celsjusza otrzymaliśmy zawody dla prawdziwych ludzi z żelaza.

W roku 2014 , 3 maja odbyła się już druga edycja zawodów Triathlonowych na rzecz Zamojskich Amazonek. Motto jakie przyświeca organizatorom i zawodnikom to „Pokonaj własne słabości – nigdy się nie poddawaj” Wszyscy zaangażowani w organizację imprezy to wolontariusze, W ich sercach wykiełkowała idea organizacji zawodów triathlonowych nie tylko po to by zmierzyć się z własnymi słabościami, ale również po to by pomóc Kobietom, które zmagają się ze śmiertelną chorobą jaką jest Rak Piersi. Otrzymaliśmy wsparcie Wójta Gminy Adamów k/Zamościa i dzięki jego gościnności II Triathlon dla Amazonek odbywał się na terenie tej właśnie gminy –gościła nas miejscowość Jacnia, posiadająca wiele walorów turystycznych.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.