Szkolenia i Warsztaty w Stowarzyszeniu
Szkolenia dla „Amazonek”
W dniach 04.09 i 05.09.2013 r 10 osobowa grupa po operacji Raka Piersi z minimalnym 2 letnim okresem od wykonanego zabiegu korzystała z bezpłatnego szkolenia zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet po Leczeniu Raka Piersi ‘Amazonki”. Szkolenie zorganizowane zostało przy dużym zaangażowaniu i przychylności właścicieli Restauracji „Klemens” w Szczebrzeszynie. Za co serdecznie „Amazonki” dziękują.
W pierwszym dniu szkolenia uczestniczki pogłębiały swoją wiedzę z zakresu:
1. Specjalistycznych metod zmniejszania obrzęków: za pomocą drenażu limfatycznego, Bandażowania i Masażu pneumatycznego
2. Rodzajów obrzęków i ich rozpoznawania , leczenia oraz sposobów zapobiegania i powstawaniu
3. Rehabilitacji i gimnastyki niezbędnej po amputacji piersi
Zajęcia praktyczne obejmowały naukę i ćwiczenia z automasażu a prowadzone były przez Panią Monikę Serafin mgr rehabilitacji.
Drugi dzień szkolenia to:
1. Warsztaty z artterapii prowadzone przez Panią Dorotę Nowosad to wycinanie, naklejanie i malowanie zachowań osoby w nastroju smutnym i wesołym ,
2. Zwiedzanie Muzeum Skarbów Ziemi i Morza , po którym oprowadzał nas właściciel obiektu Pan Nogalski,
3. Zajęcia z Psychologiem Panią Małgorzata Kliza –Kudła prowadzone był w swobodnej atmosferze, w której każdy uczestnik szkolenia mógł się wypowiadać i przedstawić swoje problemy.
Dzięki temu szkoleniu pogłębiliśmy własną wiedzę w zakresie naszej choroby, jej skutków oraz sposobów zapobiegania obrzękom limfatycznym ręki jak i poznałyśmy się bardziej , a tym samym zacieśniliśmy nasze więzi. Każda uczestniczka szkolenia wyjechała do swoich domów zadowolona i bardziej świadoma
„ Podstawy Fundraisingu”
W szkoleniu odbywającym się w ramach projektu „ Polski Fundrasing” w dniach 26-29 sierpnia 2013 roku w Lublinie organizowane było przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu uczestniczyła 1 osoba ze naszego Stowarzyszenia. Szkolenie prowadzone było przez autoryzowanych trenerów Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu w formie prezentacji oraz ćwiczeń. W czasie 32 godzin wykładowych uczestnicy szkolenia zapoznali się z możliwością przygotowania do zawodu jako fundraisera, wspierania rozwoju profesjonalnego i etycznego zbierania funduszy niezbędnych w działalności Stowarzyszeń i nie tylko.
NIGDY NIE REZYGNUJEMY Z NADZIEI”
– I Ogólnopolski Kongres Amazonek „ Zaawansowany rak piersi” organizowany przez Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa Centrum w dniu 29.11.2013 roku .
Zaawansowany rak piersi to rzadko poruszany temat zarówno wśród opinii publicznej jak i w gronie Amazonek. Być może większość z nas pokonała chorobę i stara się nie myśleć co będzie, gdy nastąpi jej nawrót. Temat ten szczególnie ważny dla naszego środowiska ,sprawił, że temu problemowi został poświęcony organizowany I Kongres Amazonek zorganizowany w dniu 29 listopada w Centrum Onkologii w Warszawie. Poprzez organizację tego typu spotkania my Amazonki chcemy skłonić wszystkich do myślenia i zrozumienia , przez co przechodzą kobiety z zaawansowanym rakiem piersi, jakie są ich potrzeby nie tylko medyczne , a przede wszystkim społeczne i psychologiczne.
Otwarcia Kongresu dokonała Elżbietę Kozik – Prezesa Stowarzyszenia ”Amazonki” Warszawa-Centrum. Stowarzyszenie Zamojskich Amazonek na Kongresie reprezentowane było przez koleżanki: Urszulę Kuropatnicką i Krystynę Mańko.
Szkolenia w Federacji Stowarzyszeń Amazonek
Federacja Stowarzyszeń Amazonek znając potrzeby i sytuację kobiet po operacji piersi oraz specyfikę obszarów działalności Klubów od wielu lat organizuje szkolenia i warsztaty dla Amazonek. Prowadzi profesjonalne szkolenia dla Liderek, dla Seniorek, dla Ochotniczek oraz warsztaty terapeutyczne dla Młodych Amazonek. Zajmuje się też szkoleniem fizjoterapeutów i psychologów z uwzględnieniem potrzeb kobiet po mastektomii. Praca Amazonek i praca z Amazonkami to specyficzne i odpowiedzialne zadanie. Szkolenia uczą jak radzić sobie z akceptacją rzeczywistości. „Inwestycja w wiedzę zawsze przynosi największe odsetki.”
Szkolenia w Zamojskim Forum Inicjatyw Społecznych
Członkinie Klubu uczestniczą w szkoleniach ZFIS, w celu tworzenia realnych projektów, opracowywania optymalnych rozwiązań i strategii rozwoju. W czasie dynamicznego rozwoju organizacji pozarządowych oraz trudności w pozyskiwaniu środków i sponsorów szkolenia są bardzo ważne. Trenujemy umiejętności interpersonalne, uczymy się zarządzania zasobami ludzkimi, poznajemy zasady budowania i funkcjonowania partnerstwa, zgłębiamy tajniki gospodarki finansowej i księgowości, uczymy się metod animacji lokalnej, publik relations oraz marketingu. „Początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie.”
Szkolenia w Zamojskim Centrum Wolontariatu
Działalność Stowarzyszenia to praca o charakterze społecznym i wolontarystycznym. Szukając nowych rozwiązań, mających na celu podnoszenie efektywności działań podejmujemy współpracę z Wolontariatem. Uczestniczymy w projekcie “Wolontariat Dorosłych – szansą na wzrost potencjału organizacji pozarządowych na Zamojszczyźnie” obejmującym szkolenia w zakresie pozyskiwania środków i poradnictwa prawno-księgowego. Uczestniczymy w wizytach studyjnych przenosząc do nas dobre praktyki, sprawdzone rozwiązania i doświadczenia. Razem łatwiej. „Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.”
Szkolenia w Stowarzyszeniu Amazonek w Zamościu
Stowarzyszenie jest organizatorem szkoleń dla Amazonek, Ochotniczek, Psychoterapeutów i Rehabilitantów. Wszystkie szkolenia służą zdobywaniu umiejętności i wiedzy, a przez to skutecznemu funkcjonowaniu Stowarzyszenia, precyzyjnemu realizowaniu działań i zadań wynikających z celów statutowych. Służą więc rozwojowi organizacji i osobistemu, działają przeciw wykluczeniu społecznemu oraz pomagają w aktywizacji osób niepełnosprawnych. Szkolenia służą do kreowania i umacniania pozytywnego wizerunku naszego Stowarzyszenia. „Wiedza jest lekarstwem naszej duszy.”
Warsztaty w Klubie Zamojskich Amazonek
Stowarzyszenie jest organizatorem warsztatów dla swoich członkiń Amazonek. Zajęcia prowadzone przez naszą prezes Jolantę Sprawkę dały nam możliwość poznania istoty, struktury i mechanizmu funkcjonowania naszej organizacji, analizy mocnych i słabych stron organizacji, szans i zagrożeń. Warsztaty sprzyjały aktywizacji członkiń i budowaniu klimatu współtworzenia życia Klubu i współodpowiedzialności za działalność klubową. Utożsamiać się z Klubem to nie znaczy li tylko być jego członkiem, ale być aktywnym członkiem, zaangażowanym w jego rozwój. „Wiedza to świadomość naszej wartości.”
Wizyty Studyjne
Ciekawą formą wymiany i zdobywania wiedzy o działalności statutowej Stowarzyszeń, radzeniu sobie z kłopotami i trudnościami, wypracowaniu sukcesów, pozyskiwaniu funduszy na realizację zadań oraz środków na inwestycje jest organizowanie wyjazdowych wizyt studyjnych do funkcjonujących od lat lub zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych o podobnym profilu. Z taką wizytą przyjeżdżały do nas Amazonki z Łęcznej. Porad nam udzielał i na pytania odpowiadał pan Zygmunt Klimczuk, który jest moderatorem Lubelskiego InQubatora Ekonomii Społecznej. „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”
„Im więcej kto z nas umie, tym bardziej wie, jak mało –
I łatwiej to rozumie, im więcej kto z nas umie.
Bo okruch tylko w tłumie stanowi wiedzę całą –
Im więcej kto z nas umie, tym bardziej wie, jak mało.”
Remigiusz Kwiatkowski