Rok 2001

Dotychczasowe działania i prace – rok 2001

11 stycznia  – spotkanie opłatkowe w siedzibie Klubu

06 lutego  – Dzień Św. Agaty patronki Amazonek,  konferencja „Rehabilitacja kobiet po leczeniu nowotworów piersi” (zdjęcie poniżej) ,  połączona z prezentacją bielizny i protez dla Amazonek (zdjęcie obok).

18 lutego -I spotkanie edukacyjne w ramach programu „Rak pokonać strach”, w Tarnogrodzie, sponsorowanego przez ZZZ, (182 uczestniczki, 46 skierowań na mammografię do szpitala im. JP II w Zamościu);

marzec  – wizyta Zamojskich Amazonek i współpracujących lekarzy:Teresa Sosnowska – onkolog i Jerzy Pokryszka – radiolog, w Schwabisch Hall. Rozmowy dotyczyły współpracy. Delegacja wzięła udział w wernisażu wystawy „wielkości pestki wiśni”.

18 marca – spotkanie edukacyjne w Tyszowcach (51 uczestniczek, 22 skierowania na badania);

01 kwietnia  – spotkanie edukacyjne w Szczebrzeszynie (41 uczestniczek, 25 skierowań na badania);

maj  – spotkanie z delegacją Amazonek ze Schwabisch Hall w Zamościu. Dalsze rozmowy na temat współpracy i przygotowanie wspólnego programu do Fundacji R. Boscha  (na zdjęciu obok, druga od lewej – Gizela Wendel, zajmująca się naszymi sprawami we władzach Schwabisch Hall).

20 maja  – spotkanie edukacyjne w Krynicach w ramach programu „Rak  – pokonać strach” (100 uczestniczek, 38 skierowań na badania mammograficzne do szpitala im. JP II w Zamościu);

maj  – IV Majówka Klubowa w Kaczórkach na Roztoczu na działce u koleżanki Eli Pezackiej  Bardzo lubimy takie spotkania na łonie natury, dają nam spokój i radość jednocześnie. (grupowe zdjęcie poniżej);

10 czerwca  – Piknik Różowej Wstążki w Biłgoraju, w trakcie którego odbyła się konferencja pt: „Profilaktyka raka piersi” oraz koncert artystyczny. W konferencji udział wzięło 281 kobiet, które skorzystały również z badań palpacyjnych i wydano 57 skierowań na badania mammograficzne. W imprezie przed Urzędem Miasta przewinęło się prawie 400 osób.

czerwiec – Zamojskie Amazonki w Schwabisch Hall. W ramach wizyty odbyły się spotkania robocze dotyczące wspólnego programu do Fundacji R. Boscha, oficjalne spotkanie z władzami Schwabisch Hall oraz wspólny program rehabilitacjny i turystyczny i wymiana doświadczeń i zawiązanie przyjaźni (na zdjęciu obok Zamojskie Amazonki podczas zwiedzania Starego Miasta w Schwabisch Hall).

wrzesień – program działań przygotowany przez Zamojskie Amazonki i Amazonki ze Schwabisch Hall został zatwierdzony przez Fundację R. Boscha. W ramach programu będą realizowane działania (w latach 2001/2002):

– kurs języka niemieckiego dla Amazonek z Zamościa

– wymiana grup Amazonek pomiędzy Zamościem i Schwabisch Hall

– staże zamojskich lekarzy i rehabilitantów w Schwabisch Hall

– organizacja wspólnego „Marszu Życia i Nadziei „ w Zamościu;

październik  –  Październikowe Dni Walki z Rakiem oraz spotkanie w Zamościu z niemieckimi Amazonkami ze Schwabisch Hall. Gościłyśmy również delegację przedstawicieli służby zdrowia ze Schawbisch Hall, którzy spotkali się z dyrekcją Szpitala im. Papieżą Jana Pawła II w Zamościu (na zdjęciu poniżej delegacja niemiecka na schodach Szpitala).

 04 października – wernisaż wystawy pt. : „wielkości pestki wiśni” w Galerii Zamojskiej  BWA. Wystawa bardzo udana, zachwyca pomysłami i kolorami. Również nie można narzekać na brak zainteresowania.

05 października  – konferencja w Collegium Novum WSZiA w Zamościu pt.: „Rehabilitacja kobiet po leczeniu raka piersi” dla kobiet po mastektomii, słuchaczy Studium Medycznego oraz słuchaczy kierunku fizjoterapii WSZiA w Zamościu;

06 października  – konferencja dla kobiet na temat profilaktyki raka piersi połączona z badaniami palpacyjnymi w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza.

07 października  – „Marsz Życia i Nadziei” i manifestacja na Rynku Wielkim w Zamościu oraz koncert artystyczny w Zamojskim Domu Kultury. W trwających 4 dni imprezach wzięło udział ponad 600 osób.

10 listopada  – Pielgrzymka kobiet po mastektomii na Jasną Górę (wzięło w niej udział 46 kobiet).

Dzięki podpisanej pod koniec 2000 roku umowie z Zamojskimi Zakładami Zbożowymi, przez cały 2001 rok udało nam się przeprowadzić wiele działań w ramach programu „Rak –pokonać strach”. Przede wszystkim prowadzić systematyczna rehabilitację fizyczną i psychiczną dla około 100 kobiet po mastektomii, odbywać spotkania eukacyjne na terenie Zamojszczyzny (Tarnogród, Tyszowce, Szczebrzeszyn, Krynice, Biłgora oraz Zamość). W sumie w tych spotkaniach wzięło udział prawie 1100 kobiet i wydane zostały 560 skierowania na badania mammograficzne.

Możliwość komentowania została wyłączona.